Aktuális

Új esélyegyenlőségi nagykövet a Magyar Postánál

A Magyar Posta toborzási kampányában tűnt fel először, azonban már korábban is több esélyegyenlőséggel kapcsolatos vállalati rendezvénybe kapcsolódott be dr. Dencz Ákos Gábor, a Magyar Posta új esélyegyenlőségi nagykövete. A vállalat fontosnak tartja, hogy a hátrányos helyzetűek ügyét továbbra is nagykövet támogassa.

A Tegyünk együtt! programot a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatási szintjének növelésére, a már foglalkoztatottak megtartására, a munkahelyi befogadás erősítésére, valamint a szervezetnél dolgozó megváltozott munkaképességű munkavállalók egyénre szabott segítő támogatása érdekében működteti a Magyar Posta. A munkatársak és vezetők érzékenyítése, világnapi rendezvények, a civil szervezetek közötti tudásmegosztás, a munkakörök felmérése és a megváltozott munkaképességű munkatársakhoz igazítása, a befogadó programok megvalósítása, a speciális, kifejezetten megváltozott munkaképességűekre fókuszáló toborzási kampány, mind olyan tevékenységek, amelyek a program részét képezik.

A program fontos szereplője az Esélyegyenlőségi Nagykövet is, aki közvetít és képvisel. Elkötelezett postás és elkötelezett segítő, aki nemcsak maga érintett, de tevékenyen tudja képviselni a megváltozott munkaképességű munkatársak érdekeit, az egyenlő esélyek érvényesítését. Feladata erősíteni a fogyatékos munkatársakkal való kommunikáció akadálymentesítését, támogatja a munkahelyi befogadásukat, képviseli speciális igényeiket, szükségleteiket, részt vesz az érintetti-munkacsoportok munkájában, a társaságon belüli és kívüli rendezvényeken képviseli a vállalatot, valamint közreműködik a postai világnapi rendezvényeken. A „semmit rólunk, nélkülünk”-elv így általa is megvalósul a Magyar Postán.

A Posta újonnan kinevezett esélyegyenlőségi nagykövete dr. Dencz Ákos.

Ákos postai munkavállaló a központi ingatlangazdálkodáson, ingatlangazdálkodási menedzserként dolgozik, nagyon szereti a munkáját, amiről így beszél: „Nagyon sok mindent látok el ebben a feladatkörben, nagyon élvezem ezeket az operatív feladatokat. Dolgoztam ilyen területen már korábban, például lakásszövetkezetnél, amikor jogászként az Ingatlankezelő Vállalatnál kezdtem.”

A Postához komoly kötődése van a családi hagyományai révén is: nagyapja a 20-as években a Postatakarék helyettes vezérigazgatója volt, hozzá fűződik a csekktörvény és annak bevezetése. A nagynénje is postavezető volt Balatonszárszón, később pedig az unokatestvérei is a postai életutat választották. Mégis, véletlenen múlt, hogy a vállalathoz került:

„Az előző munkahelyemen a pályafutásom lezárult, és elkezdtem nézelődni, hogy merre megy a karrierem tovább. Akkor intéztem a SINOSZ- (Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége) kártyámat, ott a foglalkoztatási tanácsadó jelezte, hogy a Postán jogi végzettséggel keresnek szakembereket, és én beadtam az önéletrajzomat.” – meséli.

Ákosnak személyes érintettsége is van: egyik fülére hallássérült. Ezzel a saját érintettséggel, mint mondja, még szenzibilisebb és fogékonyabb mások problémáira.

A segítőkészség nála alapvető hozzáállás, készség, melynek az ő esetében szintén komoly családi hagyományai vannak. A segítőkészség családi tradíciójáról és a saját segítőkészségéről így mesél: „A nagyszüleim zsidó embereket mentettek a második világháborúban. Megkapták a Jad Vasem, „Világ Igazai” emlékérmet, amelyet otthon őrzök. Én próbálom ezt a nemes hagyományt kisebb léptékben, de folytatni. Volt egy hajléktalan barátom, akit 25 évig emberileg is támogattam. Ha látom, hogy valakinek valami problémája van, megállok, vagy átkísérem az úton, legyen az idős vagy vak ember. Én akkor örülök, ha tudok segíteni.”

Dencz Ákos Gábor, a Magyar Posta esélyegyenlőségi nagykövete új a tisztségében, de máris biztosak lehetünk benne, hogy személye hitelesen támogatja a Tegyünk együtt! program sikerét.

Olvasta már?