Aktuális

MONTÁZS – folytatódik a fogyatékosságügyi tanácsadás Pest megyében

Bár a MONTÁZS projekt keretében működő fogyatékosságügyi tanácsadás modellprogramja 2021 végén lezárult, a népszerű szolgáltatás továbbra is elérhető lesz országszerte. Az érintettek életminőségének javítását célzó speciális szolgáltatást Pest megyében a Dunakanyari Család- és Gyermekjóléti Intézmény látja el a jövőben.

A szervezet erről január 24-én tartott információs napot.

A MONTÁZS projekt keretében az elmúlt 4 évben modellprogramok valósultak meg a fogyatékosságügy olyan szakterületein, ahol ellátási hiány volt tapasztalható, így az autizmussal élő emberek, a felnőtt korú beszéd- és nyelvi fogyatékos személyek és a komplex kommunikációs igényű gyermekek és felnőttek ellátása területén is.

A projekt egyik legsikeresebb modellprogramja a fogyatékosságügyi tanácsadói szolgáltatás volt. A 2018-tól működő országos fogyatékosságügyi tanácsadói hálózat egységes tudásbázissal rendelkező, a helyi igényekre alapozott szolgáltatási struktúrát biztosított a fogyatékos személyek és családtagjaik, valamint a szakemberek számára. A tanácsadók speciális ismeretekkel, tudással rendelkeztek a fogyatékosságügy területéről.

Az elmúlt évek tapasztalatai és eredményei igazolják, hogy a fogyatékosságügyi tanácsadás beváltotta a hozzá fűzött szakmai elképzeléseket, szükség van a helyi igényekre reagáló szolgáltatásra, fontos, hogy a fogyatékos emberek és családtagjaik a számukra fontos, speciális információkat egy helyen elérjék. A szolgáltatás 2022. január 1-től az emberi erőforrások minisztere által kijelölt családsegítő központokhoz került, ahol a fogyatékosságügyi tanácsadók új keretek között, de hasonló szakmai tartalommal várják a kliensek, szakemberek megkeresését.

Pest megyében a fogyatékosságügyi tanácsadói szolgáltatást a Dunakanyari Család- és Gyermekjóléti Intézmény látja el.

Az intézmény erről  január 24-én információs napot tartott a járásban működő Család- és Gyermekjóléti Szolgálatok, valamint civil szervezetek részére a MONTÁZS projekt munkatársainak szakmai segítségével, közreműködésével. Itt bemutatták a fogyatékosságügyi tanácsadói szolgáltatás eredményeit, tapasztalatait, és szó esett a tervekről  is.

A Dunakanyari Család- és Gyermekjóléti Intézményben két fogyatékosságügyi tanácsadó várja az érintettek, hozzátartozóik, valamint a szakemberek megkereséseit az alábbi elérhetőségeken:

Olvasta már?