Értelmi fogyatékosságInnováció

Edumodul.hu – Támogatás pandémia idejére is

Nemzetközi szinten is egyedülálló e-learning rendszert és módszertant dolgozott ki a Rejtett Kincsek Down Egyesület, mellyel a COVID világjárvány egyik kevésbé emlegetett, mégis óriási veszteséggel szembenéző rétegének, a fogyatékossággal élő gyermekeknek és családjaiknak nyújt segítséget modul-rendszerbe ágyazott, online oktatási tananyagokkal.

A COVID világjárvány rávilágított arra, milyen óriási visszaesést okozhat a fogyatékossággal élő gyermekek fejlesztésében, fejlődésében az, ha nem valósulhat meg a hagyományos oktatás – hangzott el többek között a Rejtett Kincsek Down Egyesület által szervezett Edumodul – Eltérő fejlődésmenetű gyermekek fejlesztése digitális oktatással című webkonferencián.

A webináriumon előadó oktatási és egészségügyi szakemberek egyetértettek abban, hogy a fogyatékossággal élő gyermekeket nevelő szülőkben bizonytalanság van abból a szempontból, hogy vigyék-e fejlesztő intézménybe gyermeküket, hiszen óvni akarják őket, viszont amennyiben iskolai oktatás sincs, és nem kapják meg a megfelelő fejlesztést sem, ezek a gyerekek nagyon lemaradnak.

Az Erasmus+ köznevelési együttműködésben, nemzetközi szinten megvalósult projekt keretében kifejlesztett edumodul.hu e-learning felület strukturált eszköz az otthoni fejlesztés támogatásához.

Négy nyelven elérhető platform, mely könnyen átlátható formában ad lehetőséget pedagógusok számára tananyagok feltöltésére, szülők számára pedig egyszerű formában kínál fel tananyagokat, ezzel támogatva gyermekük otthoni fejlesztését.

Az Edumodul programról

Annak érdekében, hogy a korai fejlesztés még több atipikusan fejlődő, illetve sérült gyermek számára váljon elérhetővé három ország szakemberei fogtak össze. A 2018 novembere és 2020 októbere között gyakorlatba ültetendő, az „Eltérő fejlődésű gyerekek fejlesztése online támogatással” elnevezésű Erasmus+ program keretében a nyíregyházi Rejtett Kincsek Down Egyesület, a Szatmár Egyházmegyei Caritas Szervezet, valamint a kassai Centrum Liberta egy e-learning rendszer létrehozását vállalta.

Az online platform magyarul, románul, szlovákul és angolul elérhető.

Olvasta már?