Aktuális

Fogyatékossággal élőket ép társaikkal hoz közelebb egy új játszótér

Péntek délután bemutatták a KölyökDomb nevű integrált játszótér terveit Kecskemét főtéren. A Benkó Zoltán Szabadidő Központban, összefogással megvalósítandó, speciális játékeszközökkel felszerelt játszótér célja, hogy közelebb hozza egymáshoz a fogyatékossággal élő gyermekeket és ép társaikat.

A fogyatékkal élők és ép társaik számára is kikapcsolódást nyújtó, integrált játszóteret kíván megvalósítani a kecskeméti önkormányzat több közreműködővel a Benkó Zoltán Szabadidő Központban. A KölyökDomb befogadó játszótér lesz, ahol olyan eszközök lesznek megtalálhatók, melyek nagy része akadálymentesen lesz hozzáférhető, és a felhasználók képességeinek széles spektrumára tervezték őket. A befogadó közösségi tér olyan élményeket kínál és olyan feladatokra ösztönöz, melyek során a fogyatékkal élő gyermekek éppúgy megtalálják számukra a szórakoztató kihívást, mint ép társaik, vagyis bármilyen képességű felhasználó számára nagy élményt jelent a használat. A játszótér terveit a péntek délutáni jótékonysági nap keretében mutatták be a projektben résztvevők a főtéri Luca kútnál, ahol molinókon tekinthetők meg a közösségi tér látványtervei, és érzékenyítő foglalkozások várták az érdeklődőket az Élethinta Alapítvány szervezésében.

Engert Jakabné alpolgármester elmondta, hogy tervük egy olyan játszótér létrehozása, ahol együtt lehetnek a fogyatékkal élő gyermekek és ép társaik, ezáltal érzékenyítve egymást, segítve a fogyatékossággal élők beilleszkedését és elfogadását.

A Kecskeméti Rotaract Klub és a Kecskeméti Rotary Klub kezdeményezésére fogalmazódott meg egy akadálymentesített, integrált játszótér létesítésének gondolata Kecskeméten.

A kezdeményezést Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata is felkarolta, amelynek eredményeként a közös projekt tervezése elindult. A terv a befogadó szemlélet érvényre juttatása érdekében a különböző speciális és általános játszótéri igények együttes kiszolgálására törekszik. Cél, hogy a játszótér mindenki számára a lehető legnagyobb mértékben hozzáférhető legyen. A projekt szakmai támogatását az Élethinta Közhasznú Alapítvány a Súlyosan és Halmozottan Sérült Fiatalok Jelenéért és Jövőjéért vállalta fel. A játszótér fejlesztés Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatásával, társadalmi összefogással, ütemezetten valósul meg a szabadidőközpont átfogó fejlesztésének kiemelt részeként.

A közösségi tér három ütemben épülne meg az első ütem megvalósítása leghamarabb jövőre lehetséges.

Halasi-Knap József, az Élethinta Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta, hogy szeretnék közel hozni a fogyatékossággal élőket  a széles társadalomhoz, ezért csatlakoztak a megvalósításhoz, amihez szakmai segítséget nyújtottak és tanácsot adtak a megfelelő játékok, eszközök célszerű megválasztásához. Hangsúlyozta, hogy a játszóteret nem csak a fogyatékkal élők, hanem mindenki tud használni. Hozzátette, hogy céljuk az, hogy akik használják, ne csak játsszanak, hanem közeledjenek egymás felé a másik helyzetének megértésén keresztül.

Az alapítvány a jótékonysági napon adománygyűjtést is szervezett a játszótér létrehozására. Aki hozzájárulna a különleges, integrált játszótér megteremtéséhez, így a fogyatékkal élők integrációjához, az az alapítvány 10918001-00000089-85420013 Unicredit Banknál vezetett bankszámlaszámán teheti meg felajánlását.

Olvasta már?